Jdi na obsah Jdi na menu

Vítáme vás na webových stránkách našeho spolku, které se snaží v úzké spolupráci s Waldorfskou základní a střední školou Semily, příspěvková organizaceo propagaci waldorfského systému výuky a alternativního školství jako takového.

Trochu si nás někteří pletou s tzv. rodičovským sdružením. To ale opravdu nejsme. Máme snahu zapojit do dění okolo "naší" školy více lidiček, než jen rodiče. Chceme, aby se u nás na různých akcích školních, společných či našich scházeli nejen rodiče, ale i bývalí žáci či studenti, jejich kamarádi, známí, přátelé apod.

K tomu vyvíjíme svou činnost. Ne vždy je to jednoduché, ale co je, že? Z naší dosavadní činnosti je asi nejviditelnější účast na organizaci jarmarků, finanční pomoc při vybraných aktivitách školy – např. povinné lyžařské výcviky, olympiáda 5. tříd waldorfských škol, příspěvky na dopravu na akce školy i jednotlivých tříd. Průběžně se snažíme pomoci při zlepšování exteriéru i interiérů školních budov.

K tomu nám ovšem můžete pomoci i Vy. Tím, že budete posílat své informace, požadavky a budete též zpětně kontrolovat, co vytváříme. Zkrátka tím, že budete mít snahu se do činnosti zapojit. Potom bude Spolek tím, čím být má.

Budeme vděční za každý podnět či pomoc od našich členů i všech ostatních, kterým na „naší“ škole záleží. Obracejte se na nás třeba s vašimi nápady na konání zajímavých akcí souvisejících se školou či waldorfskou pedagogikou. Emailové a telefonické spojení najdete v kontaktech.

Rada SPWŠ v Semilech

 

 

Pozvánka na schůzi k adventnímu jarmarku 5. 10. 2021

Milí rodiče, učitelé a vy všichni, kteří se chcete podílet na přípravě letošního adventního jarmarku.

Sejděme se v úterý 5.10. v 17 hodin v prostorách školního klubu na základní škole. Především prosím zástupce jednotlivých tříd o účast, je-li to v jejich silách. Každá třída má již tradičně přidělen úkol, kterým se na pořádání jarmarku podílí. Tak ať nám nechybí žádná potřebná ruka. My totiž vážně doufáme, že letošní jarmark se konat bude! :-) Pokud nám třeba jednoslovně odpovíte, zda se zúčastníte, pomůžete nám udělat si představu o velikosti týmu.

S přátelským pozdravem, Rada SPWŠ

 
| Rubrika: Aktuality

Pozvánka na vánoční setkání

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Inspirace z Německa - CoV1x9

Přinášíme vám otevřený dopis německých kolegů.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Informace z kolegia pro rodiče

Milí rodiče,

vánoce se se blíží ať se děje co se děje a s nimi i tradiční vánoční hra O narození Páně, jedna ze svazků tří her, která neodmyslitelně patří k naplněné oslavě Vánoc nejen ve waldorfských školách. (více v článku)

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Zápis ze setkání spolku 15. 9. 2020

Zápis ze setkání spolku naleznete v tomto článku a také v sekci dokumenty.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Otevřený dopis ministerstvu

Vážený pane ministře,

obracíme se na Vás jako zástupci Spolku přátel waldorfské školy v Semilech a rádi bychom Vás požádali o uvážlivost v přijímání celoplošných opatření omezujících provoz škol - jejich uzavření, celodenní nošení roušek atd.

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Informace o činnosti spolku pro školní rok 20/21

Překládáme opět po roce některé důležité informace, týkající se činnosti spolku pro nastávající období školního roku 2020/2021.
Spolek působí při škole již několik let a jeho hlavním cílem je pomáhat škole, a to jednak pomocí nefinanční (pořádání nebo spolupořádání různých akcí – např. vánoční nebo velikonoční jarmarky, sportovní den, oslavy výročí školy a waldorfského hnutí apod.) a také pomocí finančního charakteru, např. tam, kde škola jiné možnosti financování nemá. Ve školním roce 2019/2020 jsme dle schváleného rozpočtu finančně škole přispěli v těchto oblastech: 75 000,- kč na vybavení tříd, dovzdělávání učitelů a další potřeby školy a 44 000,- Kč jako příspěvky jednotlivým třídám na lyžařský výcvik, třídní slavnosti, Duhové divadlo atd..

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Výzva

Hledá se učitel kytary a pianino!

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Setkání rady, rodičů a přátel spolku

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Velikonoční jarmark 28. 3. 2020

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality

Maturitní ples 27. 3. 2020

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Aktuality